Відкриті уроки



Тема  уроку «Мета та значення реклами в діяльності людини»

Мета уроку :
Навчальна: сформувати поняття, «реклама», ознайомити з історією її виникнення, завданнями, перевагами і недоліками різних носіїв реклами, способами просування товарів на ринку;
Розвивальна : розвивати в учнів навички логічного, економічного мислення вміння формулювати і відстоювати власну думку;
Виховна – виховувати інтереси до вивчення дисципліни через самостійну пошукову діяльність, прагнення до активної життєвої позиції.
Тип уроку : вивчення нового матеріалу.
Обладнання : мультимедійний проектор, ноутбук.
Основні терміни і поняття : реклама, рекламна агенція, види реклами, функції реклами, рекламна стратегія.
Епіграф уроку: «Реклама – найбільше мистецтво ХХ ст.».
Маршал Мак Лухан
«Реклама – неточна наука. Це навіювання. А навіювання - мистецтво.»
(слайд 1)
Структура уроку
І. Організаційна частина;(2хв)
ІІ. Мотивація навчальної діяльності;(5хв)
ІІІ. Вивчення нового матеріалу; (20хв)
IV. Узагальнення, систематизація й контроль знань і вмінь учнів;(12 хв)
V. Підсумок уроку;(5хв)
VI. Домашнє завдання.(1хв)
                                      Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Повідомлення мети та теми уроку.( слайд 2)
Тема уроку «Мета та значення реклами в підприємницькій діяльності» На ньому ми вивчимо такі нові поняття як «реклама», «рекламне агентство», дізнаємось історію виникнення реклами.
Ми живемо на початку ХХІ ст. Нам здається, що можемо майже все і свідомо робимо свій життєвий вибір. Та є явище, яке намагається заволодіти нашим розумом та керувати нашими діями. Ми обуренні, але підсвідомо дуже часто все - таки потрапляємо в полон. У полоні нас тримає реклама. Що ж таке реклама ?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Метод «Мозковий штурм»
         З якими словами асоціюється у вас поняття «реклама» ? (Учні називають слова «товар», «послуги», «увага», «заохочення», «купівля») (слайд 3)
        Що ж таке реклама ?
        Реклама – форма звертання до споживачів з метою привернути їхню увагу до товарів чи послуг. З якою метою виробники звертаються до реклами? Якщо споживачі нічого не знатимуть про продукт, вони його не купуватимуть. Головна мета реклами – переконати споживачів купувати те, що пропонує на продаж підприємство. (слайд 4-5)
Цитуючи письменника Марті Ларні «Реклама – це засіб змусити людей потребувати того, про що вони раніше не чули». А Марк Твен сказав: «Багато дрібниць стали важливими завдяки правильній рекламі».
Як виникла реклама? Як на вашу думку, у Стародавньому Римі торгівці рекламували свій товар? Як господарі закусочних, перукарень та взуттєвих майстерень заманювали громадян до своїх закладів? (слайд 6)
       Екскурс в історії
       Слово учня: презентація історія виникнення реклами.
Викладач: Нині реклама є найдієвішим, отже, найзастосовнішим засобом впливу на покупців і споживачів.
         Сьогодні ми щодня зіштовхуємося з рекламними оголошеннями. Ними користуються фірми, некомерційні організації – музеї, університети. Реклама потрібна кінотеатрам, письменникам, лікарям, учителям, учням. Реклама – це товар, і вона має бути якісною. Тому виготовляти рекламу повинні фахівці з реклами.
Рекламна агенція -  фірма, що робить рекламу на замовлення інших фірм (слайд 7)
Вправа «Мікрофон»
1.  Яким є головне призначення реклами?
( Реклама є засобом стимулювання  торгової діяльності)
2.  З точки зору потенційного споживача реклама – це … ? ( Безліч інформації про товари та послуги)
3.  Де розміщуються рекламні оголошення ? Які носії реклами вам відомі ?
(Періодична преса, листівки, брошури, реклама на радіо, телереклама, зовнішня реклама, розпродаж, паблісіті, зв’язки з громадкістю )
Метод. «Коло ідей»
-                        Чи всі носії реклами однаково ефективні ?
Звичайно, ні.
Давайте проаналізуємо, переваги та недоліки.

Слово викладача
Основні вимоги до реклами :
·                   Реклама має бути конкурентоспроможною ( сприяти розширенню вашої частини ринку за рахунок конкурентів);
·                   Реклама має бути інформативною (містити технічну інформацію про продукт, щоб допомогти споживачеві зробити вибір на основі наведених даних);
·                    Реклама має бути переконливою ( виходити з основної мети – « обов'язково» продати!») ( слайд 8)
Рекламна стратегія (слайд 9)
Викладач. Реклама вимагає багато грошей. Щорічно фірми витрачають на це сотні мільярдів доларів. Щоб вони не виявилися витраченими даремно, фірма має ретельно продумати свої рішення. Шляхи, за допомогою яких виробники ознайомлюють споживачів із власним продуктом, різноманітні : оголошення в газетах і журналах, на радіо і телебаченні, рекламні щити, плакати, вивіски, сувеніри, каталоги, довідники. Одяг і взуття, краще рекламувати в журналах і каталогах, кінофільми – по телебаченню: У розвинених країнах Європи на рекламу витрачаються астрономічні суми – понад 45,5 млрд євро (дані на початок ХХІ ст.). Витрати на рекламу 100 провідних  фірм США становлять четверту частину всіх рекламних витрат у країні.
         Які ж найпопулярніші види реклами: інформаційна, переконуюча та нагадувальна (слайд 10)
         Інформаційна – інформує споживачів про новий товар та його корисні властивості.
         Переконуюча – переконує споживачів купити саме цей товар, на підставі його виняткових якостей.
         Нагадувальна – нагадує людям про корисність товару, до якого вже звикли і перестали звертати увагу.
     Запитання для обговорення
Який на вашу думку, головний елемент реклами товарів і послуг? (емоційний вплив ілюстрацій та тексту, нескладного та легкого для запам’ятовування , який створює образ товару в підсвідомості споживачу.
 (випереджувальні завдання)
Викладач:
 Перед  групою стояло завдання розробити рекламу свої професії. Вам були дані рекомендації щодо розробки реклами. Спробуйте переконати нас у тому, що ми будемо навчаютися у найкращому училищі, а батьків – у  тому, що тільки віддавши свою дитину в цей навчальний заклад, вони забезпечать їй щасливе майбутнє. ( захищають виготовлену напередодні рекламу)

Вчитель:
Поміркуйте будь – ласка, яка реклама буде найефективнішою в нашому випадку?(друкована реклама). Чому? Тому що вона впливає на потенційних споживачів. Роздають друковану рекламу комісії.
Та така реклама, як продемонстрували хлопці теж не буде зайвим на місцевому радіо й телебаченні.
        Завдання для групи. Метод «Коло ідей»
А уявімо собі, що вийшов закон, який забороняє рекламу товарів та послуг. Поміркуйте, які наслідки це може мати?
( Групи виконують проект «Маркетингове дослідження»)
         Перша група перелічує позитивні наслідки: буде менше сміття від паперової реклами; не перериватимуться телепередачі; на телебаченні з’явиться більше цікавих фільмів на рахунок економії часу; буде прискіпливішим  відбір фільмів, оскільки їх купуватимуть не за рахунок рекламодавців.
         Друга група перелічує негативні наслідки: споживачі не будуть поінформовані про нові товари та послуги;знизиться рівень продаж; зникне необхідність у проведенні різноманітних акцій та зниження цін; про товар не знатимуть люди, які живуть за межами регіону; споживачі сумніватимуться в якості товару, оскільки реклама начебто свідчить про те, що цей товар не протизаконний; програми, які існують на кошти рекламодавців, припинять існування; не розвиватимуться окремі фінансово затратні види спорту, існування яке можливе завдяки рекламі ( пригадаймо суперечки стосовно заперечки реклами тютюнових компаній на автомобілях «Формули – 1»); працівники рекламних компаній поповнять армію безробітних, ціла група акторів залишиться без додаткового заробітку.
       V. Узагальнення, систематизація й контроль знань і вмінь учнів
У вас на партах лежать робочі зошити. В них короткий конспект нашої теми та самостійні завдання. Будь ласка підпишіть їх та окрийте на самостійних завданнях. У вас 10 хвилин для відповідей. Самостійні завдання в робочому зошиті.
      VI. Підсумок уроку
Вправа «Ланцюжок»
    Учні по черзі продовжують речення: «Сьогодні на уроці я дізналася(-вся) …»
     Викладач:
      Підсумовуючи, можна сказати, що реклама і рекламування – це вид соціальної діяльності, спрямований на задоволення потреб у товарах, послугах та ідеях; встановлюються зв’язки між споживачами й торгівцями, якими можуть бути безпосередньо виробники або торгові посередники. Інакше кажучи, рекламування – це створення рекламного продукту й неособисте доведення його до потенційних покупців; важливо при цьому, або вони зрозуміли, чим саме товар, послуга або ідея позитивно відрізняються від подібних до них, а виробник зміг перетворити цю новацію в капітал. Рекламні послуги обов’язково мають оплачуватися. (Слайд 11)   «Реклама – це рушій торгівлі». (Слайд 12)
Оцінювання учнів
VII. Домашнє завдання
1. Знайдіть серед рекламних оголошень з газет і журналів:
                            а) переконувальну рекламу
                            б) торгівельну рекламу
                            в) інформаційну рекламу
2. Творче завдання. Підготувати презентацію, міні-твір або повідомлення «Вплив реклами на поведінку споживача» ( слайд 13)





                                       Географічна гра «Щасливий випадок»
Мета гри – дає можливість перевірити рівень засвоєних знань,виявити вміння застосовувати набуті знання, розвивати інтерес і пізнавальну діяльність учнів,сприяє розвитку навичок спілкування між підлітками.
1.Поглиблення знань про країни «Великої вісімки»
2.Формування вміння самооцінки рівня своїх знань.
Оформлення класу:ПКС,прапори країн.
Вступне слово вчителя.
На ПКС близько 240 держав та залежних територій. За класифікацією ООН,до числа економічно розвинутих відносять близько 30 країн. Вони виділяються найбільш високим рівнем економічного та соціального розвитку.
Особливу групу складають країни «Великої сімки»:
Великобританія,Франція,Німеччина,Італія,США,Канада,Японія.
Для них характерні високі доходи – понад 40 000 доларів за рік на людину,високий рівень індустріалізації. Ці країни перейшли до постіндустріального суспільства,в якому провідну роль відіграє сфера послуг,де працює понад 60% населення.
     І тур
                      «Візитна картка країни»
За 7-8 хв учасники команд розповідають про особливості природи,національних традиціях,державній символіці,досягненні в економіці обраних держав.
Журі оцінює результати тура за слідкуючими критеріями:
1.Представленню держави
2.Змісту
3.Використання  національної музики,поезії,т.п.
Для участі в ІІ турі кожна команда обирає чотирьох знавців,які мають різносторонні знання про країни «Великої сімки»


                                        ІІ тур
                                «90 секунд»
За  1.5 хв. учасники відповідать на запитання. Кількість балів визначаються кількістю вірних відповідей
                                                 1 команда
1.П-ов,на якому знаходиться Італія? (Апенинський)
2.Гори на заході США.    (Кордільєри)
3.Південнитй сусід США (Мексика)
4.Кожний 4-й  землетрус у світі відбувається в цій країні.  (Японія)
5.Форма правління Японії.  (констит.монархія)
6.Велика річка Німеччини   (Рейн)
7.Корінні жителі США    (Індійці)
8.Національна релігія Японії (синтоїзм)
9.В цій державі випускають авто марки «Fiat»   (Італія)
10.Японське мистецтво складання квітів. (ікебана)
11.Головна с\г культура Японії  (рис)
12.Англійський мандрівник 19 ст. вивчаючий Південну Африку (Д.Левінгстон)
13.Країна,займає перше місце в світі за виробництвом (Японія)
14.грошова одиниця Канади (канадський долар)
15.Французький письменник- автор роману «Собор паризької богоматері»(В.Гюго)
16.Цей штат США називають «штатом 350 сонячних днів»(Каліфорнія)
17.Що означає канадський прапор?(кленовий широколистяний ліс)
                                          
                                                   2 команда
1.Великий острів Японії.(Хонсю)
2.Гори на півночі Італі.(Альпи)
3.Пн-зх сусід Італії.(Іспанія)
4.В цій країні розташована найдовша карстова печера.(США)
5.Форма правління в США.(республіка)
6.Національна одежа Японії.(кімоно)
7.Символ Франції.(Ельфова веже)
8.Цю річку Майн Рід назвав»батьком вод». (Міссіпі)
9.В цій державі виробляють авто марки «Honda» (Японія)
10.Мистецтво вирощування карликових дерев в Японії.(бансай)
11.Головна с\г культура Канади.(пшениця)
12.Англійський мореплавець,відкривший Австралію.(Дж.Кук)
13.Грошова одиниця Великобританії.( фунт стерлінг)
14.Що означає прапор Японії?(сонце,що сходить)
15.В цій країні з’явилась перша залізниця.(Великобританія)
16.Штат США називають «імператорським».(Нью-Йорк)
17.Драматург,автор трагедії «Ромео і Джульєтта».(В. Шекспір)

                                  3 команда
1.Всесвітньовідомі райони пляжного туризму в США(Каліфорнія, Флорида, Гавайї).
2.Вулкан-символ Японії.(Фудзіяма)
3.Західний сусід Великобританії. (Ірландія)
4.Карїна,в затоці якої самі великі припливи.(США)
5.Форма правління Італії.(республіка)
6.Море,на сході Великобританії.(Північне)
7.Перші європейці в Канаді.(французи)
8.Об'єднання цих двох європейських країн відбулося в 1991 році.(Німеччина)
9.Країна –виробник авто марки «Rolls-Royce».(Великобританія)
10.Японська національна боротьба у великій вазі. (сумо)
11.головна масляна культура США (соя)
12.Англійський полярник,підкорювач південного полюса. (Р.Скотт)
13.Грошова одиниця Японії(єна)
14.Подубували перший метрополітен.(Великобританія)
15.Що означають зірки на прапорі США? (50 штаттів0
16.Штат «магнолій». (Міссісіпі)
17.Країна,де розташована провінція Шампань. (Франція)

                                  
                                          4 команда
1.Великий острів у берегів Канади. (Гренландія)
2. Країна,гори якої перейшов Суворов у 1812р.(Франція,Піренеї).
3.Північний сусід Німеччини.(данія)
4.Країна,де розташована вища точка Європи г. Монблан. (Італія)
5.Країна – виробник авто «ASTON MARTIN». (Великобританія)
6.Море на півдні Японії. (Охотське)
7.Королева Великобританії. (Єлізавета ІІ)
8.Країна –виробник авто марки «LEXUS».(Японія)
9.Мистецтво письма пензликом та тушшю в Японії.(каліграфія)
10.Держава в Римі.(Ватикан)
11.Країна – лідер по збору винограду. (Італія)
12.Хто і коли відкрив Америку? (Х. Колумб,1492 р)
13.Вболіальників країни називають «тифозні». (Італія)
14.В якій країні створений музикант-робот,він читає ноти та грає на гітарі.(Японія)
15.Що означають смуги і скільки їх на прапорі США?(13 перших штатів)
16.Штат «Великого каньона». (Арізона)
17.Автор роману «Граф Монте Крісто»(А.Дюма,Франція)
                                     
Географічний   диктант                                                     
Тема:  «Країни Європи»
1.    У Західній Європі розташована найменша країна світу, теократична монархія - …  (Ватикан)
2.    Які галузі промисловості є провідними у західноєвропейському регіоні  - … . (Обробні)
3.    Що переважає у галузевій структурі сільського господарства країн Західної Європи(Тваринництво)                                                                                                            4.    Найбільший у світі торгово-економічний блок, що об’єднує більшість країни        Європи,  метою     якого є  «Європа без кордонів»  - … .    (ЄС)
5.    За формою державного правління  Норвегія та ще 11 європейських держав є  - …  (Монархіями)
6.    Дві західноєвропейські країни, що були штучно розділені після Другої світової війни, об’єдналися знову в 1989 році в єдину державу,  назва якої  - … .     (ФРН)
7.    Переважна більшість країн  Західної Європи за рівнем розвитку належать до групи - … .     (Економічно розвинутих країн) 
8.    Яка світова релігія сповідується переважною більшістю жителів Європи - … .    (Християнство)
9.    Найбільшим за кількістю жителів містом  Європи є  - … .     (Лондон)
10. Найпошириніша промисловість Західної Європи є- (машинобудування)
 Журі підводить підсумок,оголошують переможців. 

                          «Гонки за лідером»
1.     Бананові республіки – країни Панамського перешийка
2.     Банківський сейф Америки -  форт Нокс (США)
3.     Місто вічної весни - Аддіс-Абеба
4.     Африканський ріг – п-ов Сомалі
5.     Країна туманного Альбіону – Англія
6.     «Срібна»країна - Аргентина
7.     Країна Святого Георгія – Грузія
8.     Молочна ферма Європи – Данія
9.     Країна тисячі островів –Індонезія
10.     Зелена країна – Ірландія
11.     Крижана країна – Ісландія
12.     Лісовий цех Америки -  Канада
13.     Країна уранішньої свіжості - Корея
14.     Країна кедрового дерева  - Ліван
15.      Країна - банкір - Люксембург
16.      Країна фіордів – Норвегія
17.     Квіткове поле Європи -  Нідерланди
18.     Лісовий цех Європи -  Фінляндія
19.     «Діамантова» столиця світу- Антверпен(Бельгія)
20.     Тютюнова столиця світу - Гавана (Куба)
21.     Річка життя і смерті – річка Ганг
22.     Рисове поле Азії – Велика китайська рівнина
23.     Місто лева – Сінгапур
24.     Туристична «Мекка» Європи – Париж( Рим,Мадрид,Лондон)
25.     Північна Венеція – Санкт-Петербург
26.     Місто наречених - Іваново
27.      Соняшниковий штат Америки- Канзас
28.      Автомобільний штата Америки- Мічіган
29.      М’ясна столиця Америки- Чікаго
30.     Парфюмерна столиця світу- Париж


                    


1 коментар:

  1. Ми формуємо предметні компетентності учня . Це значно конкретніша робота учня та викладача на уроці.На традиційному уроці ми даємо знанння, а на компетентнісно- орієнтованому уроці де і як їх застосувати.Переходьте на нову технологію уроку. на сайті НМЦ ПТО в розділі суспільні дисципліни.з повагою н.О.04.04.18р.

    ВідповістиВидалити